Nowe telewizory Samsunga - Następcy zeszłorocznej serii N

Komentarze: 0 ; Głosów: 1

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 01-08-2019 01:54
Data modyfikacji: 14-08-2019 17:42

Nowe telewizory Samsunga - Następcy zeszłorocznej serii N

Wśród tegorocznej oferty Samsunga - seria telewizorów RU7. To urządzenia będące następcami zeszłorocznej linii z literą N w nazwie. Nowa seria obejmuje szereg produktów zapewniających lepszą jakość obrazu i mocniejszy procesor graficzny, który to wszystko umożliwi. Wśród przydatnych rzeczy - dedykowana aplikacja Apple TV dla miłośników urządzeń i usług spod znaku wielkiego jabłka.


Nową serię reprezentują modele RU7400, RU7300 i RU7100. Wszystkie wyposażono w Procesor UHD, który ma za zadanie dostosowywać barwy, zapewnić jak najlepszy współczynnik kontrastu i kontrolę HDR. Miłym dodatkiem jest również System Maskowania Kabli.

Nowe telewizory, stara dobra jakość

Jak było wspomniane nowoczesne telewizory koreańskiego giganta są w stanie wyświetlać obraz w rozdzielczości 4K UHD. Jest to aż czterokrotnie więcej niż Full HD, przy rozmiarach 3840 na 2160 pikseli. To o tyle lepiej, że taki sprzęt pozwoli wyświetlić więcej szczegółów - będziesz w stanie zaobserwować poszczególne źdźbła trawy na polach (o ile odtwarzany film będzie wspierał taką jakość, chociaż telewizor jest w stanie inteligentnie skalować do jakości bliskiej 4K).

Najlepsze modele tej serii w ofercie producenta, to znaczy RU74xx, oferują Rozszerzoną Dynamiczną Paletę Kolorów. Dzięki temu są w stanie pokazać na ekranie nawet ponad miliard różnych odcieni barw. 

Taki obraz ma zachwycać intensywnością i nasyceniem kolorów zapewniając bardziej rzeczywiste wrażenia. Dodatkową technologią (zawartą w każdym tegorocznym modelu) jest Supreme UHD Dimming - telewizor precyzyjnie wyreguluje ostrość, kontrast i barwy.

Urządzenia z tej serii zostały wyposażone również we wspomniany System Maskowania Kabli. To w praktyce sprowadza się do umieszczenia przewodów w szczelinach znajdujących się z tyłu telewizora i przeprowadzenie ich przez podstawę (rzecz znana od lat na rynku monitorów, warto dodać, że nie dotyczy modelu 43-calowego).

Zobacz też: Jak wybrać telewizor?

Samsung RU7 też dla posiadaczy Apple

W telewizorach z tej serii zintegrowano przejrzystą platformę Smart TV. Stworzona na bazie Tizena (otwartego mobilnego systemu operacyjnego, na którym kiedyś pracowały telefony Samsunga) umożliwia wygodny dostęp do serwisów VOD. Smart Hub pozwoli ci więc sięgnąć po Netflixa, HBO GO czy Iplę.

Zrobisz to tym wygodniej, że w zestawie firma dorzuca Jeden Pilot, który pozwoli ci na zarządzanie większością podłączanych do telewizora sprzętów. Wliczają się w to wszelkie dekodery, TV Boxy czy konsole.

Warto również dodać, że posiadacze nowych modeli Samsunga będą mogli korzystać ze specjalnie przygotowanej aplikacji Apple TV. Da ona im dostęp do biblioteki filmów i programów w serwisie iTunes. Współpraca pomiędzy telewizorem a urządzeniami jabłka także będzie ułatwiona. Obsługa AirPlay 2 pozwoli odtwarzać filmy, muzykę i zdjęcia prosto z iPhone’a czy Maca.

Warto sprawdzić:


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem