Komentarze: 0 ; Głosów: 1

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 19-07-2019 17:28
Data modyfikacji: 13-08-2019 14:29

HongMeng OS najpierw trafi na telewizory

Nowy autorski system operacyjny Huawei najpierw trafi do telewizorów. Podobno. Źródła wskazują na to, że HongMeng OS, znany również pod nazwą Ark OS, który firma stworzyła w odpowiedzi na sankcje ze strony rządu Stanów Zjednoczonych, może się pojawić w nowych urządzeniach związanej z Huawei submarki.


Chodzi konkretnie o Honor Smart Screen, o którym ostatnio pisałem. Telewizor niedawno zaprezentował (czy też raczej zaledwie zapowiedział) prezes Zhao Ming. W zamierzeniu nowa seria ekranów ma być centrum zarządzania inteligentnym domem, łączącym się swobodnie z telefonem lub tabletem, a także smart-urządzeniami. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby firma wykorzystała okazję na przetestowanie nowego systemu w praktyce.

Skąd to wiadomo?

Yicai Global, międzynarodowe ramię Yicai Media Group, która należy do największej chińskiej grupy medialnej po centralnej telewizji, poinformowało o tym niedawno. Ich informator związany z Huawei Technologies przekazał, że pierwszy telewizor przygotowany przez firmę w najbliższym czasie będzie wyposażony w autorski system operacyjny.

Chodzi oczywiście o Honor Smart Screen, które mają pojawić się na rynku już niedługo, bo na początku sierpnia. Podczas przemówienia zapowiadającego nową linię urządzeń, Zhao Ming nie powiedział na bazie jakiego systemu operacyjnego telewizory będą pracowały. Zaznaczył jednak, że firma przy tworzeniu czerpała z doświadczenia wyciągniętego z pracy nad telefonami.

Zobacz też: Jak wybrać telewizor?

Czym charakteryzuje się nowy system Huawei?

HongMeng OS jest obecnie w fazie testów i możemy się spodziewać jego premiery w ciągu najbliższych miesięcy. Wiadomo o nim już całkiem sporo - przede wszystkim ma być kompatybilny z Androidem, ale jednocześnie o 60% od niego szybszy. Zresztą, według CEO Huaweia Rena Zhengfeia, ich nowy system operacyjny będzie wydajniejszy również od rozwiązań Apple.

Poza tym, chociaż pierwotnie miał być reakcją na sankcje Stanów Zjednoczonych nałożone na urządzenia okołotelefoniczne marki Huawei (chodziło głównie o smartfony i tablety), system będzie skierowany raczej poza urządzenia tego rodzaju. Podczas tego samego wywiadu, dla francuskiego magazynu Le Point, dowiedzieliśmy się, że Ark OS ma pracować z szerokim spektrum sprzętów - routerami, komputerami i centrami danych.

  Źródło: gizmochina.com; yicaiglobal.com; Le Point.

  Przeczytaj też:


  Komentarze
  Komentarzy: 0

  Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

  ok, rozumiem