Komentarze: 2 ; Głosów: 1

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 03-12-2019 19:44
Data modyfikacji: 10-02-2020 22:09

Telewizor Philips OLED zwyciężył w ślepych testach

Philips OLED zwyciężył w ślepych testach. Na dodatek po raz kolejny. Konkurs przeprowadzany przez FWD Homecinema Magazine na czterech modelach przodujących producentów wykazał przewagę Philipsa OLED804. Kto brał udział w testach? Czytelnicy specjalistycznych tytułów poświęconych tematyce audio-video w Belgii i Holandii.


W drugim etapie przeprowadzonego wyzwania aż 69% użytkowników wskazało wspomniany produkt jako najlepszy spośród przedstawionych. Wcześniej również odbywały się podobne testy - Philips zwyciężył trzykrotnie, raz w Niemczech i dwa razy w Wielkiej Brytanii.

Ślepy test przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym polegał na porównywaniu, a jakże, technologii przetwarzania obrazu. Urządzenia pozbawione cech szczególnych i skalibrowane przez niezależnych ekspertów postawiono przed uczestnikami i odtworzono na nich różne treści. Sposób, w jaki to zrobiono, wahał się od korzystania z komputera PC poprzez platformę Netflix aż po nośnik 4K Blu-ray na konsoli Xbox. Tę konkurencję wygrał model Philipsa, zdobywając 38% głosów, ale tuż za nim był Sony AF9 z 30%.

Zobacz też: Jak wybrać telewizor?

W drugim przełączono sprzęty w tryby podbijające kolory i prezentujące pełną gamę barw. Po to, aby umożliwić najpełniejsze porównanie technologii pomiędzy modelami różnych w końcu producentów. Na ekranach ponownie zagościły treści strumieniowane i odtwarzane bezpośrednio z komputerów i konsoli. Tym razem publika wybrała bardzo spójnie - 69% głosów oddano na Philipsa OLED804. Drugi był Panasonic GZ2000 z 15% głosów.

- To nasz czwarty spośród wszystkich ślepych testów, w których dotychczas braliśmy udział i które odbyły się w trzech różnych krajach. Bardzo się cieszę, że w każdym z nich otrzymaliśmy podobne wyniki - podsumował przeprowadzony test Danny Tack, Dyrektor ds. Strategii i Planowania Produktu w Phillips TV.

Philips OLED804 należy do wyższej półki sprzętów producenta. Jego sercem jest procesor P5 Perfect Picture, który poprawia czerń, ożywia kolory i prezentuje obraz bardzo szczegółowo. Ten model wspiera również Dolby Vision i Dolby Atmos odpowiadające za kinowe wrażenia zarówno w zakresie wizualnym, jak i dźwiękowym. Podobne urządzenia znajdziesz w naszej porównywarce telewizorów.

Zobacz też:

Źródło: Weber Shandwick.


Komentarze
Komentarzy: 2

Autor: Wojtek 06-12-2019 09:27:33
Przy philipsie wystarczyło puścić obraz gdzie białego jest 50% na ekranie i od razu widać że LG świeci jasniej

Autor: Wojtek 06-12-2019 09:24:24
Holandia, kraj w którym składają Philipsa, wynik do przewidzenia ;p W UK główna nagrodę zdobył LG C9 w takim ślepym teście a tutaj na samym końcu.... Dziwne te testy ;)

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem