Xiaomi Mi 5 niedługo w sprzedaży w Chinach - Również wersja Pro

Komentarze: 0 ; Głosów: 1

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 06-11-2019 23:51
Data modyfikacji: 12-11-2019 21:35

Xiaomi Mi 5 niedługo w sprzedaży w Chinach - Również wersja Pro

Telewizory Xiaomi Mi 5 Pro już niedługo pojawią się w sklepach. Co prawda chińskich, ale seria prezentuje się całkiem ciekawie. Tak, seria, bo w sprzedaży są również wersje tańsze i modele o różnych rozmiarach wyświetlacza. Ile kosztują i czy możemy spodziewać się sprzedaży poza Państwem Środka?


Premiera Xiaomi Mi 5 i wersji Pro planowana jest na 11 listopada. Na razie wyłącznie w Chinach, nie wiadomo nic nawet o wersji na rynek indyjski. Producent nie zdradza również planów związanych z wprowadzeniem urządzeń do Europy. A szkoda, bo wszystko wskazuje na to, że będą to solidne produkty w niezłych cenach.

Przede wszystkim obie wersje pojawią się w trzech rozmiarach. Będą modele w standardowych 55 calach, 65- i 75-calowe. Ekrany, co ciekawe, są wykonane w technologii QLED. Kropki kwantowe, rozwijane między innymi przez Samsunga, zapewniają przede wszystkim realistyczne odwzorowanie barw.

Zobacz też: Jak wybrać telewizor?

Matryca w wersji Mi 5 Pro ma jednak jeszcze lepiej wyświetlać kolory. Producent twierdzi, że wspiera HDR 10+ i pokazuje 108% gamutu NTSC. Z drugiej strony standardowa nie działa w technologii umożliwiającej rozszerzenie zakresu dynamiki. Na dodatek pokazują zaledwie 85% gamutu. Sprzęty idealnie odwzorowujące barwy znajdziecie w naszej porównywarce telewizorów.

Obie wersje wyświetlają obraz w 4K i umożliwiają odtwarzanie treści w 8K poprzez USB. Obraz oczywiście sprowadzają do optymalnego - skutkuje to jednak nadal wyższą jakością, chociaż maksymalnie w zaledwie 24 klatkach na sekundę. Wsparcie dla filmów tych rozmiarów to zasługa między innymi procesora Amlogic T972.

Podzespoły w Xiaomi Mi 5 Pro

Skoro o podzespołach mowa - wersja standardowa ma 3 gigabajty pamięci RAM i 32 gigabajty wbudowanego miejsca na aplikacje i filmy. W droższą linię producent wrzucił już analogicznie 4 GB RAM-u i 64 pamięci. Mocne wnętrze pozwoli na wsparcie Dolby Audio i bezstratnego standardu DTS-HD.

Umożliwia również współpracę z asystentem XiaoAI. Użytkownik skomunikuje się z nim poprzez cztery mikrofony dalekozasięgowe. Do czego służy rozwiązanie Xiaomi? Przede wszystkim do zarządzania urządzeniami firmy, składającymi się na Internet Rzeczy. To znaczy inteligentne żarówki, lodówki i odkurzacze. Należy dodać, że modele pracują na systemie PatchWall UI.

Na koniec najważniejsze. Ile kosztują poszczególne modele?

  • Xiaomi Mi TV 5 55” - 2999 yuanów / około 1650 zł 
  • Xiaomi Mi TV 5 65“ - 3999 yuanów / około 2200 zł
  • Xiaomi Mi TV 5 75” -  7999 yuanów / około 4400 zł
  • Xiaomi Mi TV 5 Pro 55” - 3699 yuanów / około 2030 zł
  • Xiaomi Mi TV 5 Pro 65” - 4999 yuanów / około 2750 zł
  • Xiaomi Mi TV 5 Pro 75” - 9999 yuanów / około 5500 zł

Warto sprawdzić:

Źródło: xda-developers.com, weibo.com.


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem