Komentarze: 0 ; Głosów: 1

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 16-07-2019 18:05
Data modyfikacji: 07-09-2019 16:15

Honor Smart Screen - Rewolucja wśród telewizorów?

Honor przedstawił światu koncept urządzeń Smart Screen. Prezes spółki roztoczył przed uczestnikami Honor New Class Communication Meeting wizję przyszłości, w której szklany ekran stanowi multimedialne centrum domu. Brzmi znajomo? Sprawa nie jest taka prosta jak może się wydawać. 


Zhao Ming, prezes Honora, podzielił się przemyśleniami na temat pozycji telewizji, jak i telefonów na dzisiejszym rynku cyfrowej rozrywki i komunikacji. Zwracając uwagę na to, że kiedyś komórki służyły do komunikacji, a wielkie ekrany do mediów wizualnych, zauważył, że balans się znacznie zmienił. To właśnie firma chciałaby odwrócić.

O co chodzi z Honor Smart Screen?

Producent podczas konferencji nie zdradził wiele. Pośród marketingowych wypowiedzi bazujących wokół kresu ery cyfrowej i internetowej telewizji, a także początku inteligentnych ekranów (smart screens), można jednak znaleźć kilka cech wyróżniających proponowaną przez Honor innowację.

Przede wszystkim nie będą to telewizory w klasycznym tego słowa znaczeniu. Nowa propozycja Honora to coś więcej - centrum rozrywki audiowizualnej, a zarazem panel kontrolny do zarządzania wieloma urządzeniami i dzielenia się informacjami (zapewne pomiędzy telewizorem, a telefonami i tabletami). 

To może oznaczać, że z poziomu Smart Screena będziesz mógł kontrolować gadżety składające się na inteligentny dom i łatwiej obcować na przykład z serwisami informacyjnymi w sieci. Firma zaznaczyła również, że chce rozwijać podstawowe atrybuty urządzeń - procesor obrazu, jak i możliwości odtwarzania dźwięku i wideo.

Zobacz też: Jak wybrać telewizor?

Kiedy możemy się spodziewać nowych telewizorów?

Nie wiadomo póki co wiele więcej na temat innowacji sub-marki Huawei. Wszystkiego dowiemy się w najbliższych tygodniach. Skąd ta pewność? Pod koniec konferencji, prezes ogłosił, że Honor Smart Screen ma trafić na rynek (najprawdopodobniej najpierw chiński) na początku sierpnia tego roku. Wtedy poznamy specyfikację techniczną i więcej szczegółów na temat koncepcji telewizora jako “centrum wszystkiego”.

źródło: gizchina.com.

Przeczytaj też:


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem