G-SYNC pojawi się na telewizorach LG - Być może nie tylko na nich

Komentarze: 0 ; Głosów: 2

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 04-11-2019 20:20
Data modyfikacji: 12-11-2019 20:21

G-SYNC pojawi się na telewizorach LG - Być może nie tylko na nich

G-SYNC trafia na telewizory OLED LG. Narazie jednak tylko w Ameryce Północnej, ale firmy już szykują zmiany dla pozostałych regionów. Wszystko za sprawą nowego sterownika Game Ready i aktualizacji oprogramowania w wybranych urządzeniach producenta. Od razu warto zastrzec - chodzi wyłącznie o tegoroczne sprzęty.


Wsparcie G-SYNC sprawi, że telewizory LG OLED będą jednym z lepszych wyborów dla miłośników gier. Pierwotnie technologia spotykana była raczej na monitorach gamingowych. Jest alternatywą dla VSync, która nie obciąża procesora, umożliwiając płynną rozgrywkę bez zacięć i efektu szarpania. 

Wielu zainteresuje też fakt, że do działania trybu GSYNC wymagany jest komputer lub laptop wyposażony w topowe modele kart graficznych firmy NVIDIA. Wsparcie ograniczono tylko do linii Geforce RTX i GTX 16-series. W przypadku zwykłych monitorów tak nie było - dotychczas z dobrodziejstw tej technologii mógł korzystać każdy posiadacz procesorów graficznych nowszych od GTX 650 Ti.

Zobacz też: Jak wybrać telewizor?

Aktualizację dostało (lub w przypadku innych regionów dostanie) 7 telewizorów z serii na 2019 rok B9, C9 i E9. Do wspieranych modeli zalicza się:

Co ciekawe NVIDIA twierdzi, że istnieje możliwość, aby wykorzystać oprogramowanie również na innych urządzeniach niż modele LG. Jeżeli tylko posiadasz ekran lub telewizor, który wspiera Variable Refresh Rates poprzez HDMI. Możesz tego spróbować, instalując Game Ready Driver i podążając za procesem włączania G-SYNC opisanym na stronie firmy: https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/g-sync-compatible-2019-lg-tv-available-now/

Tym samym NVIDIA zapowiada rozwój technologii i współpracę z innymi czołowymi producentami. Niewykluczone więc, że w ciągu najbliższego roku taka opcja trafi na telewizory innych gigantów tej branży.

Warto sprawdzić:

Źródło: nvidia.com


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem