Komentarze: 0 ; Głosów: 1

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 04-11-2019 20:17
Data modyfikacji: 07-11-2019 19:39

Tizen OS trafi poza telewizory Samsunga

Tizen OS może trafić na inne telewizory niż sprzęty Samsunga. Autorski system koreańskiego producenta, będący alternatywą dla Android OS, dotychczas dostępny był wyłącznie na urządzeniach tej marki. Wszystko wskazuje na to, że może się to zmienić. Ogłosił to prezes działu rozwoju Smart TV firmy - Sang Kim.


Informacja o tym, że Tizen OS trafi na urządzenia spoza marki Samsung, została przekazana na tegorocznym Samsung Developer Conference. Event organizowany w San Jose co roku skupia tysiące deweloperów, twórców i technologów zainteresowanych nowościami związanymi z marką. Ta wydaje się jedną z ważniejszych.

W końcu ponad 100 milionów telewizorów na świecie obecnie działa na podstawie systemu Tizen. To znaczna liczba - według Strategy Analytics około 21% Smart TV sprzedanych w 2019 roku wykorzystywało ten system. Dwukrotnie więcej niż Android OS. Koreański producent jest w końcu jednym z gigantów inteligentnych ekranów. 

Niedawno przy okazji informowania o tym, że Polacy kupują telewizory 8K Samsunga, zwracaliśmy uwagę na ogólne zainteresowanie sprzętami tej rozdzielczości. W których produkowaniu firma upatruje przyszłość - rynek do 2022 roku ma wzrosnąć 13-krotnie. A przecież większość modeli producenta bazuje na Tizenie.

Zobacz też: Jak wybrać telewizor?

Co właściwie sprawia, że mógłby być atrakcyjny dla innych marek? Na przykład to, że biblioteka Samsunga wspiera dziesiątki platform streamingowych - od Netflixa przez Eleven Sports po Tidala i Deezera. Oprócz tego są setki innych darmowych aplikacji, których rozwój stoi na wysokim poziomie. 

Na razie nie wiadomo wiele więcej. Na konferencji Samsung nie wspomniał nic na temat tego, jacy producenci są zainteresowani sprzedażą urządzeń opartych na Tizen OS. Nie wiadomo też, kiedy takie sprzęty pojawią się na rynku. Jeżeli chcecie mieć ekran bazujący na autorskim systemie Samsunga już teraz - sprawdźcie naszą porównywarkę telewizorów. Jest tam sporo takich modeli.

Warto sprawdzić:

Źródło: techradar.com, samsungdeveloperconference.com.


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem