Komentarze: 0 ; Głosów: 1

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 30-10-2019 17:56
Data modyfikacji: 06-11-2019 22:59

Apple TV na telewizorach Sony?

Apple TV od teraz na telewizorach Sony. W każdym razie na niektórych. Na razie aplikacja wielkiego jabłka, umożliwiająca między innymi dostęp do różnych funkcji i usług firmy, trafiła najprawdopodobniej na ekrany czterech różnych serii japońskiego giganta RTV. Niewykluczone, że pojawi się również w innych modelach.


W końcu Apple TV trafiło nie tylko na telewizory Sony. Jest również na wybranych modelach Samsunga. To efekt rozszerzającej się współpracy firmy z producentami sprzętów opartych na bazie Androida. Niedawno na przykład informowaliśmy o aktualizacji tanich telewizorów LG o wsparcie HomeKit i AirPlay 2.

Według portalu 9to5mac niektórzy użytkownicy zauważyli obecność aplikacji Apple TV na swoich urządzeniach po aktualizacji. W zasadzie nie wiadomo na pewno, jakie modele ją otrzymają. Wspomniany serwis spekuluje, że są to tegoroczne sprzęty, już kompatybilne z AirPlay 2. To oznacza, że posiadaczom następujących urządzeń pozostaje tylko czekać:

  • Sony Z9G (2019)
  • Sony A9G (2019)
  • Sony X950G (2019
  • Sony X850G (2019) 

Zobacz też: Jak wybrać telewizor?

Co jednak właściwie ma oferować ta aplikacja? Dostęp do usług Apple TV+, który wystartuje 1 listopada. To sposób jabłka na odcięcie kawałka tortu, jakim są serwisy streamingowe. Ma kosztować użytkowników 24,99 zł miesięcznie. Alternatywnie osoby, które zakupią urządzenia firmy, mają dostać doń darmowy dostęp na rok. To nie byle co - mało który telewizor oferuje taki dodatek.

Na dodatek taki plan ma być współdzielony aż z 6 innymi osobami. Co w jego ramach się mieści? Brak reklam, pobieranie treści do oglądania offline, jakość 4K i wsparcie Dolby Vision oraz Atmos. Na dodatek CEO Apple - Tim Cook - obiecuje oryginalne treści co miesiąc.

Warto sprawdzić:

Źródło: engadget.com, 9to5mac.


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem