Komentarze: 0 ; Głosów: 1

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 22-10-2019 19:46
Data modyfikacji: 29-10-2019 19:22

Samsung Q80R trafia do szerokiej dystrybucji

Samsung QLED Q80R trafia do szerokiej dystrybucji. To znaczy, że już nie jest ekskluzywnie dostępny tylko w jednej z sieci zajmujących się sprzedażą elektroniki. Przełoży się to zapewne nie tylko na lepszą dostępność, ale i bardziej konkurencyjne ceny telewizora z tegorocznej serii koreańskiej firmy.


Jeżeli chciałeś kupić telewizor Samsung QLED Q80R, ale nie przekonywała cię obecna oferta - ta będzie już tylko lepsza. Obecnie za 65-calową wersję trzeba zapłacić około 8000 złotych. Co sprawia, że producent tyle sobie liczy za ten model? Przede wszystkim najnowsze technologie i atrakcyjne możliwości wyświetlania obrazu.

Co warto wiedzieć o Samsungu QLED Q80R?

Telewizor korzysta z technologii Kropek Kwantowych. Wspierana przez Samsunga, jest niejako alternatywą dla telewizorów OLED. Zapewnia 100% natężenie kolorów w scenach o różnej jasności. Sposobem na poprawę kontrastu jest z kolei Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie. W przypadku Q80R w wersji 6x. Telewizor precyzyjnie zarządza podświetleniem, gwarantując intensywne czernie (chociaż nie tak głębokie, jak w przypadku diod organicznych).

Warto dodać, że producent gwarantuje w urządzeniu Ultra Szeroki Kąt Widzenia. To oznacza, że - niezależnie od tego, w którym miejscu pokoju siedzi - widz zobaczy co trzeba bez przebarwień. Wszystko za sprawą dwóch warstw ekranu - koncentrującej i rozpraszającej światło.

Zobacz też: Jak wybrać telewizor?

Model oferuje oczywiście rozdzielczość na poziomie 4K. Co ciekawe, Inteligentne Skalowanie uzyskiwane dzięki sztucznej inteligencji pozwoli na poprawienie jakości oglądanego materiału. Nawet jeżeli ów nie jest w docelowej wspomnianej jakości. Odpowiedni tryb poprawi jakość dźwięku, jednocześnie go uprzestrzenniając. Umożliwia to między innymi Procesor Quantum 4K.

Pozwoli też na Quantum HDR 1500. System ten poprawia kontrasty i podnosi poziom jasności, dostosowując go do jak najbardziej rzeczywistego. Firma twierdzi, że przełoży się to na oglądanie treści w jakości przewidzianej przez reżysera dowolnego filmu, do którego przysiądziesz pod wieczór z rodziną.

Samsung QLED Q80R w salonie

Model ten skierowany jest też dla graczy. Po wykryciu konsoli sprzęt przechodzi w Tryb Gry. System optymalizuje wtedy ustawienia ekranu, dostosowując go pod kątem rozgrywki. To oznacza niski input lag i poprawę ostrości oraz płynności obrazu Game Motion Plus. Co ciekawe, ten model obsługuje też FreeSync. Niewiele telewizorów wspiera takie rozwiązanie.

Jak wszystkie maszyny Samsunga z tegorocznej serii QLED, również Q80R wyposażono w platformę Smart Hub umożliwiającą łatwy dostęp do aplikacji VOD. Sprzęt współpracuje też z telefonami i komputerami Apple. Dodatkowo miłośnikom estetycznych salonów spodoba się Tryb Ambient, między innymi dostosowujący wygaszacz ekranu do tapety, i System Maskowania Kabli pomagający w organizacji przewodów.

Warto sprawdzić: 

Źródło: Samsung.


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem