Komentarze: 0 ; Głosów: 3

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 16-10-2019 13:21
Data modyfikacji: 29-10-2019 12:37

Przezroczysty LG T-OLED do kupienia w Polsce!

LG T-OLED można już kupić w Polsce. Zapewne nie pierwszy raz słyszysz o telewizorze przezroczystym - od jakiegoś czasu to całkiem nośny temat. Jeżeli chcesz zostać jego posiadaczem i oglądać jednocześnie dajmy na to Teksańską Masakrę Piłą Mechaniczną i kwiatki na komodzie dla uspokojenia, nic już nie stoi na przeszkodzie. Chyba że cena.


Dostępny w Polsce LG T-OLED swoje kosztuje. Żeby zostać dumnym posiadaczem takiej innowacji, trzeba wydać aż 111 tysięcy złotych. To co prawda cena referencyjna i pewnie będzie się różnić od indywidualnych umów dla firm i sklepów, ale i tak jest 23-krotnością mitycznej średniej krajowej. Na co przyszłoby ewentualnemu Kowalskiemu oszczędzać 2 lata?

Przede wszystkim na to, że taki sprzęt jest nowatorski. Z 38-procentową przezroczystością pozwala wyraźnie dojrzeć przedmioty za nim schowane. Dzięki temu sprawdzi się zwłaszcza w luksusowych sklepach, muzeach lub portach lotniczych. To wygodny i przede wszystkim szczegółowy sposób na stworzenie rzeczywistości rozszerzonej dostępnej dla każdego. 

Przezroczysty T-OLED od LG na tle dwóch pań

Wystarczy wyobrazić sobie produkt za witryną sklepową, która od razu go opisuje, gdy tylko się zbliżysz. Albo szybę kontroli lotów, wyświetlającą dane nadlatujących samolotów. Jeśli jednak szukasz czegoś do domu - warto dowiedzieć się, jak wybrać telewizor.

Chociaż ta szczegółowość nie zadowoli pewnie wszystkich. Na razie T-OLED występuje w wersji o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli. To nie jest nawet blisko takich wartości, do których przyzwyczaiły konsumentów telewizory w ostatnich latach. Zwłaszcza przy rozmiarze 55 cali i wspomnianej zaporowej dla wielu cenie. Dlatego warto sprawdzić naszą porównywarkę telewizorów, w której znajduje się wiele modeli OLED.

Zastosowanie technologii diod organicznych oznacza jednak nieskończone kontrasty i idealne czernie, prawda? Nie do końca. Producent chwali się efektem transparentnej czerni. Przykładem jest tutaj zdjęcie nocnej panoramy miasta. Niebo stanowiące tło dla wieżowców i domków jednorodzinnych będzie po prostu przezroczyste. Dlatego to nie jest telewizor dla miłośników kina.

Jeżeli interesują was bardziej szczegółowe informacje na temat tego urządzenia, sprawdźcie tabelę:

Przekątna ekranu

55”

Technologia wykonania panelu

OLED

Proporcja obrazu

16:9

Rozdzielczość natywna

1,920 x 1,080 (FHD)

Jasność

400/150 cd/m²

Transparentność

38% (panel)

Kąty widzenia

178 x 178

Czas reakcji matrycy 

1 milisekunda

Żywotność 

30,000 godzin

Czas pracy

18 godzin / 7 dni w  tygodniu (tylko dla ruchomych treści video)

Położenie

Poziome / Pionowe

Zobacz też:

Źródło: LG.


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem