Komentarze: 0 ; Głosów: 1

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 04-10-2019 19:09
Data modyfikacji: 09-10-2019 13:46

The Wall Samsunga dla konsumentów - Już w sprzedaży

Samsung The Wall w wersji Home już w sprzedaży. Jeżeli masz na zbyciu parę milionów złotych, możesz się pokusić o zestaw paneli 8K w rozmiarze 292 cali. Musisz też mieć spory dom. Wymiary tego “telewizora”, po ułożeniu największego możliwego kształtu, są większe niż ściany w standardowym mieszkaniu.


Sprzedaż Samsung The Wall nie oznacza jeszcze, że wystarczy go zamówić przez internet lub kupić w sklepie. Żeby w ogóle poznać dokładną cenę, możliwość transportu i złożyć zamówienie, trzeba skontaktować się z firmą poprzez formularz na ich stronie. Wiele serwisów sugeruje, że cena zakupu urządzenia w największej wersji może wynosić nawet 2 miliony złotych. Za co płaciłby nabywca?

Zobacz też: Jak wybrać telewizor?

Przede wszystkim za rozmiary. Wspomniane 292 cale to w praktyce ekran o szerokości 6,5 metra i wysokości 3,6 metra. Przytłaczający wymiarami ekran udało się uzyskać dzięki rozwiązaniom modularnym. Składa się z różnych bloków o rozmiarze 80,64 na 45,36 cm, które można ze sobą łączyć, tworząc wyświetlacze o niecodziennych kształtach. To zdecydowanie lepszy wynik niż każdy sprzęt w naszej porównywarce telewizorów.

Technologia MicroLED zapewnia świetny obraz bez ramek. Połączenie bardzo ciemnej bazy z systemami ultraniskiego odbicia sprawiły, że producentowi udało się uzyskać naprawdę niezłe czernie. Kontrast jest więc całkiem niezły, na poziomie 10000:1. To uatrakcyjni każdą scenę i znacznie zmniejszy wylewanie się światła.

Urządzenia z tej linii mogą pochwalić się też realistycznymi kolorami. Producent twierdzi nawet, że porównywalnymi z rzeczywistością dzięki szerszemu gamutowi. Oprócz tego The Wall wspiera HDR10+ i upscaling dzięki procesorowi Samsung Quantum Processor Flex. Można się też spodziewać asystenta głosowego Bixby i aplikacji znanych ze Smart TV.

Warto sprawdzić:

Źródło: samsung.com, techradar.com


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem