Aktualizacja tanich telewizorów LG - Wsparcie HomeKit i AirPlay 2

Komentarze: 0 ; Głosów: 1

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 30-09-2019 15:25
Data modyfikacji: 30-09-2019 15:27

Aktualizacja tanich telewizorów LG - Wsparcie HomeKit i AirPlay 2

LG zaktualizowało tanie telewizory, dodając im wsparcie AirPlay 2 i HomeKit. Użytkownicy urządzeń z serii UHD UM7X mogą już pobierać nową wersję systemu, która umożliwi korzystanie z rzeczonych funkcji. Pierwotny plan zakładał pojawienie się jej dopiero w październiku.


Aktualizacja telewizorów LG dodająca wsparcie HomeKit i AirPlay 2 była oczekiwana ze względu na przydatność tych funkcji dla użytkowników urządzeń spod znaku Apple. Wersja systemu nr 04.70.03 wprowadzi więc lepszą integrację, na przykład z modelem LG 65UM7660u posiadaczy iPadów, iPhone’ów i Maców.

Dzięki AirPlay 2 użytkownik może strumieniować filmy, seriale i muzykę z kompatybilnego urządzenia z systemem iOS i macOS na telewizor. Taka możliwość obejmuje również obraz z ekranu, co w praktyce oznacza, że można korzystać z telewizora LG jak z większego monitora - na przykład przy korzystaniu z iPada.

Zobacz też: Jak wybrać telewizor?

Ta technologia działa w oparciu o WI-FI. Przełoży się to na tak dobre osiągi i niską latencję, jak dobra jest domowa sieć. Co ciekawe, AirPlay 2 pozwala też na puszczanie muzyki z wielu źródeł. Strumieniowany utwór może więc grać zarówno na takim LG 75UM7110, jak i na kompatybilnych systemach audio w całym domu.

Wsparcie HomeKit równa się temu, że telewizor LG stanie się częścią inteligentnego domu Apple. Aplikacja Home wyświetli kompatybilne urządzenie i pozwoli na zdalne sterowanie nim z poziomu iPhone’a lub iPada. Wynika z tego, że będzie można korzystać z asystenta głosowego Siri, aby zwiększyć głośność urządzenia lub przełączyć kanał na ciekawszy. 

Wsparcie systemów Apple pojawia się w coraz większej ilości telewizorów. Zważywszy na to, że nie tylko Googlem świat smart stoi - to pozytywny trend dla wielu użytkowników urządzeń jabłka. LG planuje dorzucenie wsparcia technologii Apple także w innych seriach swoich telewizorów - UHD UM6X i NanoCell SM83.

Warto sprawdzić:

Źródło: macrumors.com


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem