Komentarze: 3 ; Głosów: 1

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 19-09-2019 15:45
Data modyfikacji: 02-11-2019 01:31

Znamy cenę OnePlus TV?

Znamy już cenę OnePlus TV. A przynajmniej tak się wydaje. Wyciekło zdjęcie etykiety, na której możemy zobaczyć podawaną w rupiach indyjskich kwotę, która wcale nie jest taka niska, nawet jak na telewizor.


Wszystko wskazuje na to, że za pierwszy produkt firmy OnePlus na tym rynku przyjdzie nam zapłacić 149,9 tysięcy rupii, co w przeliczeniu daje kwotę około 8 tysięcy złotych. Za co właściwie potencjalni kupujący będą musieli tyle dać?

Najprawdopodobniej za telewizor wyprodukowany w Wietnamie. Pudełko OnePlus TVQ1 Pro wskazuje oprócz ceny też na to, że sprzęty fabrykowane są właśnie w tym kraju. Oprócz tego ważne są oczywiście podzespoły i idące za nimi możliwości. Na to raczej nie będzie zbyt wielu powodów do narzekania.

Wspominaliśmy o tym przy okazji informacji o krajach, w których zadebiutuje OnePlus TV - sprzęt będzie wyposażony w matrycę QLED. To alternatywa dla OLED-ów, bardzo wspierana przez Samsunga, która dzięki precyzji podświetlania może pochwalić się niezłym kontrastem, wysoką jasnością i atrakcyjnymi barwami.

Ta 55-calowa matryca będzie w stanie wyświetlić obraz o rozdzielczości 4K, co jest już standardem w urządzeniach z tej półki. Coraz więcej sprzętów w naszej porównywarce telewizorów może pochwalić się podobną jakością. Wszystko zasili autorski procesor graficzny firmy Gamma Color Magic, który ma poprawić kolory (rozszerzając gamut) i płynność ruchu przy dynamicznych scenach.

Jednak nie tylko obraz jest ważny w takim sprzęcie. Telewizor wyposażono w 50-watowe głośniki. Na system dźwiękowy złoży się osiem głośników, które według firmy powinny również całkiem nieźle radzić sobie z niskimi tonami i działać z technologią Dolby Atmos. Ta posłuży do symulowania dźwięku przestrzennego. Podobne możliwości prezentuje wiele różnych sprzętów na rynku, jeżeli więc szukasz modelu dla siebie, ale nie umiesz się zdecydować - sprawdź, jak wybrać telewizor w naszym poradniku.

Całość będzie funkcjonować na podstawie najnowszej wersji systemu Android TV Pie. Producent współpracował z Google przy projektowaniu tego urządzenia, aby zapewnić najlepsze możliwe doświadczenia z korzystania z poszczególnych funkcji użytkownikowi. Premiera telewizora planowana jest na 26 września.

Warto sprawdzić:

Źródło: indiatoday.in.


Komentarze
Komentarzy: 3

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem