Portal TV od Facebooka - Wideorozmowa na twoim telewizorze

Komentarze: 2 ; Głosów: 1

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 19-09-2019 15:47
Data modyfikacji: 15-05-2021 07:09

Portal TV od Facebooka - Wideorozmowa na twoim telewizorze

Już niedługo pojawi się Portal TV od Facebooka. Urządzenie jest podłączane do telewizora i ma służyć w zasadzie tylko jednej funkcji - komunikacji wideo z rodziną i przyjaciółmi poprzez Messengera lub WhatsAppa. Czy wypełni pewną niszę?


Nowe urządzenie będące kamerą dla telewizorów ma być niedrogim sposobem na ulepszenie twojego ekranu o nową możliwość. Pojawiają się sprzęty mające być inteligentnym centrum multimedialnym, jak pionowy telewizor od TCL albo nowatorski Smart Screen - Honor Vision.

Nie wszyscy jednak chcą wymieniać dotychczasowe urządzenia lub potrzebują tylko możliwości prowadzenia wideokonferencji (chociaż Portal TV oferuje też trochę więcej funkcji, które mogą się okazać przydatne w przypadku starszych telewizorów).

Do tego właśnie służy Portal TV - żeby z niego skorzystać, wystarczy wpiąć go poprzez port HDMI do telewizora i zalogować się na konto Facebooka. Zaraz po tym można rozpocząć prowadzenie rozmów poprzez Messengera i WhatsAppa. Firma postawiła na prostotę korzystania.

Zobacz też: Jak wybrać telewizor?

Urządzenie korzysta z technologii Facebook Smart Camera pozwalającej na przybliżanie i skupianie się na osobie w trakcie jej poruszania się po pokoju. Dzięki temu rozmowa będzie wydawała się nieco bardziej dynamiczna i osobista. Tym bardziej, że sprzęt można też obsługiwać głosowo (ma wbudowaną Alexę).

Jeżeli o możliwości chodzi - kamerka widzi na szerokość 120 stopni i może pochwalić się rozdzielczością 12,5 megapikseli. Wyposażono ją w 8 mikrofonów ustawionych w jednej linii, aby uzyskać lepszą jakość dźwięku i moduł WI-FI (2,4 i 5 Ghz) sprawiający, że nie musi polegać na połączeniu ekranu z siecią. Oprócz wideorozmów pozwoli ci też na oglądanie popularnych serwisów streamingowych (przydatne jeżeli twój telewizor jeszcze nie ma takiej opcji).

Cena również jest całkiem atrakcyjna. Za tę rozbudowaną kamerkę internetową trzeba zapłacić tylko 149 dolarów (w przeliczeniu około 600 złotych). Kupując dwa produkty naraz, otrzymasz zniżkę w wysokości 50 dolarów. Pierwsze modele zostaną rozesłane 5 listopada.

Warto sprawdzić:

Źródło: portal.facebook.com.


Komentarze
Komentarzy: 2

Autor: Lambbarse 15-05-2021 07:09:15
efectos kamagra oral jelly

Autor: Lambbarse 21-12-2020 08:36:48
Buy Lasix No Prescription CymnSymnMamp where to buy cialis cheap Alurelleld comprar levitra soft

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem