Xiaomi wypuściło telewizory - Bardzo tanie, ale póki co w Indiach

Komentarze: 0 ; Głosów: 3

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 18-09-2019 21:47
Data modyfikacji: 18-11-2019 09:48

Xiaomi wypuściło telewizory - Bardzo tanie, ale póki co w Indiach

W Indiach pojawiły się tanie telewizory Xiaomi. Cztery nowe modele zadebiutowały we wtorek 17 września na imprezie Xiaomi’s Smart Living 2020 w Bengaluru. Wśród produktów pojawia się też wersja z dużym ekranem 4K o rozmiarze 65 cali, który jest największym jak dotąd sprzętem firmy w tym kraju.


Najważniejsza w przedstawionych telewizorach Xiaomi jest cena. Za modele Mi TV 4A 40 cali, Mi TV 4X 43 cale, Mi TV 4X 50 cali i Mi TV 4X 65 cali chętni klienci zapłacą kolejno 995, 1382, 1658 i 3040 złotych. Jak na urządzenia o tych możliwościach jest dobrze. Kwota prezentuje się niżej od niejednego podobnego sprzętu w naszej porównywarce telewizorów.

Jakie są niedrogie telewizory Xiaomi?

Najtańszy model, czyli 40-calowy Mi TV 4A, jest jedynym z wymienionych, który oferuje rozdzielczość na poziomie Full HD. Nie może się pochwalić wieloma nowoczesnymi technologiami, ale najważniejsze ma na miejscu. 

Przede wszystkim o dźwięk dba tutaj głośnik o mocy 20 watów, wspierający system DTS-HD. Oprócz tego telewizor wspiera Asystenta Google i interfejs PatchWall 2.0 proponujący kanały dostosowane do gustu użytkownika. Żeby dowiedzieć się, do czego może posłużyć taki asystent i jak wybrać telewizor dla siebie, zobacz nasze poradniki.

Xiaomi Mi 4X 50 cali

Jeżeli chodzi o modele Mi TV 4X - jest znacznie ciekawiej. Zarówno 43, jak i 50-calowy telewizor oferują rozdzielczość 4K, wsparcie HDR i 10-bitową głębię kolorów. To oznacza, że kontrast będzie odpowiednio dostosowany do wyświetlanego obrazu na ekranie, a barwy zostaną odwzorowane dużo lepiej. Oprócz tego oferują tez system PatchWall, a także wsparcie Dolby Audio (dla przestrzennego dźwięku) i DTS-HD.

Najdroższy model o rozmiarach 65 cali oferuje 40% więcej powierzchni od istniejącego już 55-calowego. To sprzęt stworzony z myślą o półce produktów premium. Jego korpus jest metalowy, a ramki bardzo wąskie, bo zaledwie 0,43-calowe. Ekran oferujący rozdzielczość 4K wyświetla atrakcyjny obraz dzięki technologii Vivid Picture Engine.

Ten silnik ma dobierać najlepsze możliwe parametry jasności, kolorów, kontrastu i nasycenia, aby uzyskać jak najbogatsze efekty wizualne. Poza tym sama matryca jest nazywana Ultra Bright. To dlatego, że jest to najjaśniejszy ekran jaki kiedykolwiek pojawił się w jakimkolwiek modelu Mi TV.

Xiaomi Mi TV 43 cale

Sercem telewizora jest czterordzeniowy Cortex A55 SoC. Zarządza on wszystkimi systemami, a także modułem łączności Bluetooth v5.0, w który produkt jest wyposażony. Jeżeli o dźwięk chodzi, w 60-calowym Xiaomi Mi TV 4X znajdują się cztery głośniki - dwa woofery i dwa tweetery, oferujące przestrzenne audio dzięki wsparciu Dolby Audio.

Warto sprawdzić:

Źródło: gadgets.ndtv.com


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem