Komentarze: 0 ; Głosów: 1

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 17-09-2019 21:27
Data modyfikacji: 18-09-2019 21:55

Przezroczysty OLED Panasonic - Wiemy kiedy zadebiutuje?

Przezroczysty telewizor od Panasonic już niedługo. Podczas tegorocznych targów elektroniki użytkowej IFA 2019 odbywających się w Berlinie, firma zaprezentowała jeszcze bardziej dopracowany model sprzętu z transparentnym ekranem - Vitrine Panasonic Rybakken Transparent OLED TV. Zdradzono też, że dopracowane urządzenie trafi na rynek w 2020 roku.


Podczas CES 2020 w czerwcu ma zostać zaprezentowany gotowy do sprzedaży pierwszy produkt firmy z przezroczystym ekranem OLED. Przedstawione na targach urządzenie (wystawione obok starszej wersji bez ekranu z diod organicznych) póki co nie wydaje się być sprzętem na miarę dzisiejszych standardów telewizorów z wyższej półki.

Sprzęt powstał we współpracy szwajcarskiej firmy Vitra produkującej meble, skandynawskiego projektanta Daniela Rybakkena i oddziału designu Panasonic z Kyoto. Urządzenie realizuje koncepcję łączenia telewizora z resztą wystroju domu, rozbudowując trend, w który wpisuje się model Samsung The Frame UE55LS03NA, mający upiększyć salon, zamiast stawać się jego najciemniejszym punktem. Firma z Korei zresztą zaprezentowała przezroczysty ekran jako pierwsza w październiku zeszłego roku.

Zobacz też: Jak wybrać telewizor?

Przedstawiony przez Panasonic podczas IFA model ma dwa panele, przez co w porównaniu z poprzednią wersją (wspomnianą wersją bez diod organicznych), również wystawioną na targach, wydaje się być ciemniejsza i mniej prześwitująca. Jedna tafla szkła odpowiada za kolory, a druga za czernie, pozwalając na uzyskanie kontrastu charakterystycznego dla rozwiązań OLED.

Telewizor zaprezentowany na IFA oferuje jednak rozdzielczość zaledwie na poziomie Full HD. Przy jego rozmiarze wynoszącym aż 50 cali jest to niewiele - prawdopodobnie obraz nie będzie należał do najostrzejszych. Pozostaje czekać na prezentację gotowego urządzenia i liczyć na to, że producent rozwiąże ten problem.

Warto sprawdzić:

Źródło: tomsguide.com, whathifi.com.


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem