Komentarze: 0 ; Głosów: 2

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 17-09-2019 21:01
Data modyfikacji: 20-09-2019 15:52

Technologia Play-Fi niedługo w telewizorach Philips

Telewizory i głośniki Phiilpsa będą wspierać DTS Play-Fi. Niedawno firma Xperi Corporation zajmująca się technologiami dźwięku poinformowała, że TP Vision, spółka matka Philips, postanowiła wspierać nowe rozwiązanie poprawiające bezprzewodowy przesył sygnału audio.


Philips wspiera nowoczesną technologię dźwięku, która pozwala na bezstratną transmisję dźwięku jakości 24bit/192kHz w całym domu, z konfiguracją multiroom (wiele pokojów), multi-zone (wiele obszarów dźwięku) i multi-user (ustawienia dostosowane pod użytkownika), a także ustawieniami lewego i prawego kanału głośników. To jakość, z którą może rywalizować niewiele sprzętów w naszej porównywarce telewizorów.

- DTS Play-Fi umożliwia bezproblemowy sposób na łączenie urządzeń odtwarzających zarówno audio, jak i wideo w zestawy wyposażone w szereg jedynych w swoim rodzaju funkcjonalności, które są niemożliwe do uzyskania innymi metodami - powiedział dyrektor TP Vision, Ken Liao.

Co istotne, technologia pozwala na uzyskanie tego dzięki wykorzystaniu sieci WI-FI lub połączeń Ethernetowych. To oznacza, że sprawdzi się w każdym domu, w którym znajduje się router. System Play-Fi współpracuje również z systemami Android, iOS, Windows i Kindle Fire, dzięki czemu można go obsługiwać z telefonu, laptopa lub tabletu.

Warto sprawdzić: Jak wybrać telewizor?

Warto wspomnieć, że nie jest ograniczony do jednej marki. To otwarta technologia, wspierana przez wielu (ponad 200) producentów. To oznacza, że z nowymi telewizorami i soundbarami Philips będzie można połączyć amplituner Arcam lub głośniki Onkyo. Technologia ma być wdrażana do modeli na 2019 rok poprzez aktualizacje oprogramowania - nie wiadomo co ze starszymi produktami firmy. 

Sprawdź też:

Źródło: play-fi.com.


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem