Komentarze: 0 ; Głosów: 3

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 11-09-2019 20:53
Data modyfikacji: 04-09-2020 07:43

Telewizory Toshiba na 2020 rok - Jest Android Pie

Toshiba przedstawiła na IFA telewizory na 2020 rok. Wszystkie trzy mają ekrany zdolne do odtwarzania obrazu w jakości 4K i korzystają z nowoczesnych rozwiązań Smart, które pozwalają na sterowanie nimi poprzez asystentów głosowych. To przełoży się również na kontrolowanie inteligentnego domu.


Zaprezentowane podczas targów elektroniki użytkowej w Berlinie nowe telewizory Toshiby nie sprowadzają się jednak tylko do rozwiązań inteligentnych. Producent chwali się obecnością nowoczesnych technologii, takich jak Tru Picture Engine i system Dolby Atmos. Mają poprawić jakość obrazu i dźwięku, uzyskując konkurencyjne wrażenia audiowizualne.

Co wiemy o nowych telewizorach Toshiba?

Przede wszystkim nadchodzące modele wyposażone są w systemy oparte na Androidzie. Jednak tylko Toshiba Android TV otrzymuje wersję najnowszą - Android Pie. To oznacza zmiany w wydajności, nowy interfejs, łączenie z aplikacjami na smartfonie i wbudowanego Chromecasta. Dzięki temu prosto i intuicyjnie wyświetlisz obraz z urządzeń z Androidem na dużym ekranie. Jest też w stanie współpracować z Asystentem Google.

Zobacz: Jak wybrać telewizor?

Model Toshiba TV na 2020 rok także z nim pracuje. W zasadzie jest to standardowe urządzenie z możliwościami takimi jak włączanie i wyłączanie, a także zmiana kanałów i regulacja głośności za pomocą komend głosowych. Za pomocą wspomnianego Asystenta najprawdopodobniej będzie można zaprogramować polecenia odnoszące się do podłączonych do sieci sprzętów w całym domu - żarówek, lodówki lub pralki.

Interesujący jest model Toshiba Connect TV, który ma również wbudowaną Alexę. Dodatkowo, aby lepiej użytkownikom się z nią współpracowało, producent zamontował w dolne obramowanie ekranu mikrofon dalekozasięgowy. To pozwoli ci korzystać z funkcji Smart w dowolnym miejscu pokoju, bez szukania pilota. Konkurencyjne urządzenia z podobnymi możliwościami znajdziesz w naszej porównywarce telewizorów.

Poza rozwiązaniami związanymi z koncepcją inteligentnego domu użytkownik może również uświadczyć lepszych niż w zeszłorocznej serii wrażeń z oglądania filmów. Sercem urządzeń jest TRU Picture Engine - procesor zdolny poradzić sobie z Full HD, HD Ready i obrazem w 4K. Toshiba współpracuje także z Dolby - dzięki temu możecie się spodziewać w nowych urządzeniach technologii Dolby Atmos symulującej dźwięk przestrzenny.

Warto sprawdzić:

Źródło: techradar.com, hdtvtest.co.uk.


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem