Nowe telewizory Philips - OLED-y z fenomenalnym dźwiękiem

Komentarze: 0 ; Głosów: 2

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 06-09-2019 16:53
Data modyfikacji: 12-09-2019 01:10

Nowe telewizory Philips - OLED-y z fenomenalnym dźwiękiem

Nowe telewizory Philips OLED+984 oraz OLED+934 łączą doświadczenie producenta z umiejętnościami Bowers & Wilkins. Wszystko po to, aby stworzyć sprzęt, który nie tylko dobrze wygląda, ale i dobrze brzmi. Swoją premierę mają podczas rozpoczynających się targów IFA.


Modele Philips OLED+934 i OLED+984 są następcami zaprezentowanego w zeszłym roku OLED+903. To pierwszy telewizor, który powstał przy współpracy między firmami. Bowers & Wilkins odpowiada za produkowanie wysokiej klasy sprzętu audio. Dzięki temu wyższy model, Philips OLED+984, zdobył ostatnio nagrodę EISA Best Home Theatre TV.

Co wyróżnia oba modele OLED+ Philipsa?

Chociaż wiedzieliśmy już to i owo o tych sprzętach wcześniej, teraz szersza publika może je dotknąć i przetestować na oficjalnych targach IFA w Berlinie.

Oba urządzenia należą do najnowocześniejszych produktów firmy w tym segmencie. Wyposażono je w ekran OLED i autorski procesor Philips P5 trzeciej generacji, który pozwala na uzyskanie lepszej jakości obrazu. Urządzenia korzystające z innych generacji tego procesora znajdziecie w naszej porównywarce telewizorów.

Philips OLED+934 głośnik

Modele wspierają też format Dolby Vision i HDR10 +, co zapewnia im naturalne kontrasty i realistyczne barwy, a także Dolby Atmos symulujący trójwymiarowość dźwięku. Oprócz tego można się spodziewać też technologii Philips Perfect Natural Reality korygującej odtwarzany obraz i najnowszej generacji systemu Android TV (Android 9.0) z asystentami głosowymi - Google Assistant i Amazon Alexa.

Oba urządzenia wyposażono w głośniki zaprojektowane przy współpracy inżynierów Philips i Bowers & Wilkins. Telewizory mają zamontowany oddzielny wielomembranowy głośnik, umieszczony w akustycznie dopasowanych obudowach zewnętrznych. 

Co ciekawe, Philips OLED+934 to pierwszy telewizor tej marki z elementami systemu Dolby Atmos zamontowanymi na górnej części obudowy głośnika, co pozwala na dodatkową głębię dźwięku. Dwa 50-milimetrowe skierowane ku górze głośniki sprawiają, że jest zgodny ze specyfikacją 2.1.2 Dolby Atmos.

Zobacz: Jak wybrać telewizor?

Dźwięk modelu OLED+984 zdaniem producenta ma zadowolić nawet audiofilów, bo odtwarza go najbardziej zaawansowany system audio, jaki kiedykolwiek zamontowano w telewizorach. Znajduje się poniżej ekranu, co pozwoliło na zastosowanie mocniejszego głośnika i uzyskanie przestrzennego dźwięku, który naturalnie odwzoruje dialogi postaci, zapewniając niski poziom zniekształceń.

System wyposażono w rozwiązania charakterystyczne dla marki Bowers & Wilkins. Jest tu na przykład centralny zewnętrzny głośnik wysokotonowy - to zapewni odwzorowanie wysokich dźwięków bez efektu rozmycia. Środkowy głośnik wysokotonowy to autorska konstrukcja firmy - Tweeter-on-Top.

Philips Oled+984 Tweeter on Top

Model OLED+934 wyposażono w głośnik wzmacniany włóknem szklanym i pokryty tkaniną designerskiej firmy Kvadrat. Konstrukcję usztywniono, aby uzyskać dźwięk pozbawiony rezonansu - to pozwoli też na montaż mocniejszego głośnika. Dzięki temu ten model ma dwukrotnie większe możliwości systemu audio niż OLED+903.

Telewizory będą dostępne w rozmiarach 65 i 55 cali, przy czym model OLED+984 zostanie wydany tylko w większej wersji. We wszystkich przypadkach istnieje możliwość montażu urządzeń na ścianie. Oba też mają system Ambilight dostosowujący tylne oświetlenie LED do tego, co dzieje się na ekranie (niższy model ma wersję trójstronną, wyższy czterostronną). Będą dostępne na rynku od września 2019 roku.

Warto sprawdzić:

Źródło: TP VIsion.


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem