Komentarze: 0 ; Głosów: 2

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 04-09-2019 20:34
Data modyfikacji: 07-09-2019 16:08

Największy telewizor OLED - 88-calowy LG

Telewizor LG OLED w rozmiarze 88 cali trafił właśnie do sprzedaży. To jak dotąd największy ekran wykorzystujący technologię diod organicznych. Przełom na rynku tego typu urządzeń zaprezentowano jeszcze w lipcu, ale model na półkach sklepowych pojawił się dopiero teraz. W jakiej jest cenie?


Największy dotychczas telewizor OLED od LG kosztuje naprawdę dużo. Żeby móc się cieszyć nieskończonym kontrastem i idealną czernią na ekranie zasłaniającym całą ścianę swojego salonu, trzeba wydać około 166 tysięcy złotych. To spora kwota, ale w tej cenie dziani nabywcy dostają nie tylko 88-calową taflę szkła.

Czym wyróżnia się LG OLED 88 cali?

LG OLED88Z9PUA, bo taka jest nazwa kodowa tego modelu, oferuje nie tylko największy ekran pośród wykorzystujących technologię diod organicznych. Ten produkt to także najnowocześniejsze systemy, jakie może zaoferować producent. Jego sercem jest znany z innych topowych telewizorów firmy procesor Alpha 9 drugiej generacji.

To on odpowiada za możliwości sprzętu. Między innymi za bardzo szczegółową, chociaż wciąż raczkującą, technologię 8K. W naszej porównywarce telewizorów znajdziesz ekrany również prezentujące taką jakość. 

Od sprzętu za taką kwotę można było się spodziewać zastosowania takiej rozdzielczości. Zapewni świetne zagęszczenie pikseli, chociaż raczej nie wpisze się w standardy telewizorów 8K, o których pisaliśmy ostatnio, bo LG nie stanowi części tego stowarzyszenia. To będzie nadal porządny model, tym bardziej że podbije rozdzielczość oglądanego obrazu.

Tak, bo po co komu byłby telewizor mogący wyświetlać 8K, jeżeli nie dałoby się znaleźć materiałów spełniających wymogi? Dzięki sztucznej inteligencji wspomniany procesor jest w stanie skalować rozdzielczość oglądanych filmów, poprawiając ich jakość. Sześciostopniowy system redukcji szumów zapewnia żywy i szczegółowy obraz. Uczenie maszynowe odpowiada też za poprawę dźwięku. Urządzenie jest w stanie zasymulować dźwięk 5.1 przy zaledwie dwóch kanałach.

Poza tym sprzęt jest również wyposażony w nowoczesne technologie spotykane już w urządzeniach nawet niższej półki. Obsługuje HDR10 dostosowujący jasność i kontrast obrazu do przypominającego reakcję ludzkiego oka na światło, a także systemy Dolby Atmos (symulujący dźwięk przestrzenny) i Dolby Vision (poprawiający mastering kolorów).

Urządzenie dzięki obsłudze standardu HDMI 2.2 pozwoli ci na uzyskanie bardzo niskiego input laga. Dzięki temu telewizor powinien łatwo posłużyć również jako ekran do wyświetlania rozgrywki, nawet z dynamiczniejszych gier. Wystarczy podpiąć konsolę lub komputer stacjonarny do jednego z portów.

Poza tym sprzęt obsługuje też bardziej oczywiste rzeczy. Współpracuje z popularnymi asystentami głosu - Asystentem Google i Alexą. Dzięki temu będziesz w stanie nim sterować bez użycia fizycznych przycisków. Na przykład włączając popularne serwisy streamingowe lub wybierając kanał. Telewizor potrafi również rozpoznać twój głos.

Jeżeli jednak szukasz telewizora nieco tańszego i zastanawiasz się nad wyżej wspomnianymi funkcjami - nasz poradnik podpowie ci, jak wybrać telewizor. Znajdziesz w nim odpowiedzi na większość pytań i może nawet się okazać, że obcinając cenę poprzez rezygnację z rozdzielczości 8K i gigantycznego ekranu - można dostać nowoczesny sprzęt w niezłej cenie.

Zobacz też:

Źródło: lg.com.


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem