Komentarze: 0 ; Głosów: 2

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 29-08-2019 15:31
Data modyfikacji: 04-09-2019 20:58

Hollywoodzcy reżyserzy na straży jakości filmów

Reżyserzy współpracują z producentami telewizorów, aby poprawić jakość filmów na małym ekranie. UHD Alliance zapowiedziało niedawno powstanie tzw. Filmmaker Mode (Trybu Filmowca). W wyniku porozumień zawartych z gigantami branży RTV - takimi jak LG, Vizio i Panasonic - ma powstać tryb poprawiający jakość odtwarzanych filmów


Współpraca pomiędzy producentami a reżyserami z Hollywood ma zaowocować pozbyciem się efektu opery mydlanej. Oprócz tego tryb ma w założeniu poprawiać odwzorowanie kolorów - tak, aby odwzorować wizję twórcy. To coś, co dotychczas nowoczesne telewizory już robiły, ale ma być jeszcze lepiej.

Co warto wiedzieć o Filmmaker Mode?

Pierwsze pokazy już za nami. Podczas wydarzenia, na które zostały zaproszone gwiazdy kina, zaprezentowano nowy tryb. Owoc kolaboracji był w przygotowaniu od dłuższego czasu We wrześniu 2018 roku twórcy tacy jak Christopher Nolan (Incepcja 2010) i Paul Thomas Anderson (Aż Poleje się krew 2007) spotkali się z zarządem UHD Alliance, aby wspólnie znaleźć sposób na uzyskanie kinowych doznań w salonie.

Filmmaker Mode ma przede wszystkim pozbyć się efektu opery mydlanej. Tak potocznie nazywa się rozmywający się w bardziej dynamicznych scenach obraz, będący efektem interpolacji - próby sztucznego zwiększenia liczby klatek i upłynnienia filmu - obecnej w większości nowoczesnych urządzeń.

Zobacz: Jak wybrać telewizor?

Istotny jest fakt, że tryb ma być jak najbardziej intuicyjny. Powinien włączać się automatycznie, dzięki metadanym zawartych w odtwarzanym filmie, albo przy pomocy dedykowanego przycisku na pilocie. Wszystko po to, aby ułatwić użytkownikowi uzyskanie jak najlepszej jakości bez szukania go pośród dziesiątek innych opcji.

Nowy tryb ma pojawić się w telewizorach już w 2020 roku. Producent Vizio zapowiedział, że Filmmaker Mode trafi do ich przyszłorocznej linii telewizorów Smart TV. Jak dotąd inne marki nie zapowiedziały planowanej daty wprowadzenia innowacji do swoich urządzeń.

Warto sprawdzić:

Źródło: digitaltveurope.com, presariotiretail.com.


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem