Komentarze: 0 ; Głosów: 1

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 26-08-2019 17:39
Data modyfikacji: 07-09-2019 16:10

Samsung pobija swoje rekordy

Udział telewizorów Samsunga na globalnym rynku w II. kwartale 2019 roku wyniósł 31,5 procent. To najlepszy dotychczasowy wynik firmy od 2013 roku. Koreański gigant w Polsce po pierwszym półroczu jest liderem w ujęciu ilościowym (wynik wyniósł 25 procent) i wartościowym (32 procent).


Najwyższy wynik kwartalny od 6 lat Samsunga na rynku telewizorów jest zasługą jego sprzętów. Z tych 31,5 procent ponad 53 procent to globalne udziały Samsunga w segmencie telewizorów wielkoekranowych (ponad 75 cali) i modeli premium w cenie od 2,5 tysięcy dolarów. Oznacza to, że strategia firmy, która postawiła na rozwój telewizorów QLED, sprawdza się.

Co oferują telewizory QLED Samsunga?

Nowoczesne telewizory Samsunga oferują ekrany będące w zamierzeniach alternatywą dla technologii OLED. Producent należy do jednego z głównych promotorów technologii QLED na rynku. Oczywiście nie jest to technologia na miarę diod organicznych, ale oferuje lepsze osiągi od tradycyjnych telewizorów. Wiele urządzeń z tej serii znajdziesz w naszej porównywarce telewizorów.

Kropki kwantowe (Quantum Dot) to nanokryształy znajdujące się pomiędzy podświetleniem a filtrami kolorów. Dzięki nim urządzenia takie jak Samsung QLED QE75Q70RAT mogą zaoferować bardziej naturalne barwy i podwyższony współczynnik kontrastu. Nie można tu oczekiwać nieskończonego kontrastu, ale za to taka matryca nie może się wypalić (nie pozostają na niej jasne punkty, na przykład logo kanału).

Zobacz: Jak wybrać telewizor?

Oprócz tego pojawiają się takie systemy jak Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie, oferujące lepszy kontrast, 100% Natężenia Kolorów, ulepszający barwy i Ultra Szeroki Kąt Widzenia, który pozwoli ci oglądać ulubiony film z dowolnej pozycji w pokoju. Wszystko to można znaleźć na przykład w Samsung QLED QE75Q85RAT

Zresztą, nowa seria telewizorów QLED oferuje też Inteligentne Skalowanie obrazu do 4K lub 8K w zależności od półki cenowej i zastosowanej matrycy. Dzięki sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowemu udało się opracować algorytm pozwalający poprawić w czasie rzeczywistym jakość materiałów ze źródeł oferujących niższą rozdzielczość. Możesz mieć pewność, że wykorzystasz w pełni możliwości matrycy. To istotne, zwłaszcza w przypadku sprzętów z wyższej półki takich jak Samsung QLED QE75Q90RAT.

Warto sprawdzić:

Źródło: Samsung.


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem