Komentarze: 0 ; Głosów: 1

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 22-08-2019 15:43
Data modyfikacji: 07-09-2019 16:11

OnePlus TV - Wiemy gdzie zadebiutuje

Wiemy gdzie i kiedy zadebiutuje OnePlus TV. Telewizory marki stworzone we współpracy ze społecznością fanowską, to coś nowego na rynku tego typu urządzeń. Firma wcześniej nie produkowała takich sprzętów, więc jeszcze nie wiadomo, czego się spodziewać w kwestii jakości. Wiadomo jednak, gdzie pojawią się pierwsze modele. Wszystko wskazuje na to, że producent chce zacząć od wschodniej części globu.


Premiera OnePlus TV odbędzie się na rynku indyjskim. Zapowiedział to prezes spółki Pete Lau na forum społecznościowym marki. Pierwsze telewizory mają zadebiutować we wrześniu, co tylko trochę nie zgadza się z wieściami o OnePlus TV z przed tygodnia. W bliżej nieokreślonym czasie urządzenia trafią też na rynki Ameryki Północnej, Europy i Chin.

Czego możemy oczekiwać od OnePlus TV?

Nowe telewizory firmy będą, zgodnie z zamysłem marki, produktami klasy premium w możliwie jak najoptymalniejszej cenie. Prezes OnePlus w poście opublikowanym na forum nie wdał się w szczegóły. Napisał kilka ogólników zapewniających o wysokiej jakości urządzeń.

- Jestem pewien, że jest wiele rzeczy, których możecie się spodziewać po OnePlus TV. Jakość obrazu i dźwięku to jedna z tych bazowych, które chcemy zapewnić. Oprócz podstaw wierzę, że wyjątkowy design telewizora i inteligentna łączność sprawiają, że warto na niego czekać - pisał Pete Lau.

Według jego słów nowe telewizory mają wpisać się w trend smart screenów, stając się centrum społecznościowym inteligentnego domu. Możliwe więc, że za jego pomocą będzie można sterować urządzeniami typu smart - na przykład klimatyzatorami i światłami. To może też oznaczać dużo lepszą łączność ze smartfonem. Taką, której dotychczasowe telewizory nie oferowały.

Póki co dzięki portalowi mysmartprice.com i certyfikatowi Bluetooth SIG wiemy, że nowe urządzenia OnePlus TV najprawdopodobniej będą rozmiarowo wahać się od 43 do 75 cali. Tak wynika z zarejestrowanych pod tą marką produktów w systemie organizacji odpowiedzialnej za ten standard komunikacji. Z tego też wynika, że telewizory będą wyposażone w Bluetooth 5.0.

Pojawiają się pogłoski, że wśród urządzeń pojawi się taki z ekranem OLED, a cała seria będzie wyposażona w system bazujący na Android TV. Oczywiście rozdzielczość ma być nowoczesna i standardowa dla sprzętów nawet wyższej półki - najprawdopodobniej można się spodziewać Ultra HD.

Edit 23.08.2019: Na oficjalnym twitterze OnePlus pojawiła się informacja, że pojawi się model nie tyle OLED, co QLED w rozmiarach 55 cali. Technologia kropek kwantowych wspierana przede wszystkim przez Samsunga zapewnia żywsze kolory i lepsze kontrasty, ale nie należy jej mylić z technologią diod organicznych. Jeżeli zastanawiasz się czy wybrać telewizor OLED czy QLED zerknij na nasz poradnik.

Zobacz też:

Źródło: forums.oneplus.com, mysmartprice.com.


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem