Komentarze: 0 ; Głosów: 1

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 21-08-2019 18:07
Data modyfikacji: 04-09-2019 21:02

Pionowy telewizor od TCL

TCL zapowiedziało pionowy telewizor. Ma być częścią serii XESS. Podczas wydarzenia w Guangdong, 16 sierpnia 2019 roku, firma zaprezentowała własną propozycję w tym, koniec końców nowym, segmencie urządzeń. Urządzenie będzie w stanie pracować jak normalny telewizor - w trybie poziomym, a także pionowo - dzięki możliwości obrócenia sprzętu.


Zapowiedź nowego telewizora pionowego TCL jest drugim tego typu wydarzeniem w ostatnim czasie. Cztery miesiące temu Samsung zaprezentował urządzenie zbudowane na podobnym koncepcie - Sero TV. Produkt koreańskiej firmy jest jednak znacznie droższy od sprzętu TCL i nieco mniejszy. Chiński producent celuje w średni segment rynku, przeznaczony na urządzenia w optymalnych cenach. Tak jak zwykle, co widać na przykładzie takich modeli jak TCL 49DP600, TCL 40DD420 i TCL 50DP660.

Co wiemy o Pionowym telewizorze XESS?

W założeniu ma być czymś na kształt Smart Screena - umożliwić nie tylko oglądanie telewizji, ale również interakcję. Według serwisu Sparrows News (który sięga po źródła bezpośrednio ze strony producenta na chińskim portalu weibo) urządzenie może pochwalić się trzema głównymi cechami - Super VUI, Telefonu i AI Big Screen. 

Pierwsza oznacza, że telewizorem można sterować za pomocą głosu. W zamierzeniu ma oferować naturalne kontrolowanie urządzenia w sposób zbliżony do zwyczajnej konwersacji. Nie wiadomo jeszcze, jak to wygląda w praktyce (i czym różni się od Google Assistant obecnego w wielu sprzętach w naszej porównywarce telewizorów).

Urządzenie zostało stworzone z myślą o współpracy z telefonami. Przy połączeniu pomiędzy sprzętami obraz ze smartfona jest wyświetlany na telewizorze. Można dzięki temu na przykład odbierać wiadomości i przeprowadzać rozmowy, korzystając z większego ekranu lub odtwarzać na nim filmy.

Zobacz też: Jak wybrać telewizor?

Jak dużego ekranu? Pionowy XESS trafi na rynek w rozmiarze 55-cali. To o 12 cali więcej od droższego Samsunga Sero. Warto dodać, że TCL wyposażył produkt w moduł 5G i wysuwającą się kamerę AI. Dzięki połączeniu WI-FI sprzęt połączy się też z inteligentnymi urządzeniami takimi jak klimatyzatory czy pralki.

Urządzenie trafi na rynek w cenie 3999 juanów za wersję standardową (około 2200 zł) i 4999 juanów za wersję PRO (około 2800 zł). Co wyróżnia droższy model? Automatyczny system obracania ekranem, poprawiony wyświetlacz, większa liczba pamięci RAM i masowej (3 + 32 GB), a także dodatek IMAX, który zmodyfikuje dźwięk w zależności od ustawienia telewizora. Póki co oba urządzenia trafią na rynek chiński w czwartym kwartale tego roku.

Warto sprawdzić: 

Źródło: hdtvtest.co.uk, sparrowsnews.com, thelec.kr.


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem