Komentarze: 0 ; Głosów: 2

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 19-08-2019 19:40
Data modyfikacji: 07-09-2019 16:12

Nowa wersja Samsung The Frame już w sprzedaży!

Odświeżona wersja The Frame Samsunga jest już dostępna w sklepach. Telewizor mający w zamierzeniu połączyć technologię ze sztuką pojawił się w różnych salonach Samsung Brand Store. Co warto wiedzieć o nowej odsłonie nowatorskiego urządzenia koreańskiej firmy?


Samsung The Frame to telewizor przeznaczony nie tylko dla miłośników sztuki. Co prawda producent chwali się Trybem Sztuka lub sklepem Art Store, ale w urządzeniu zastosowano wiele różnych systemów i technologii mających na celu poprawienie jakości oglądania filmów i seriali. Po to w końcu przede wszystkim każdy telewizor jest.

Jaki jest Samsung The Frame?

Przede wszystkim urządzenie zostało stworzone w technologii QLED - czyli kropek kwantowych. Co to daje? Według producenta Quantum Dot pozwoli na 100% natężenie kolorów, gwarantujące realne odwzorowanie barw. 

Dodatkowo telewizor współpracuje również z HDR 10+, który zapewnia wyższy współczynnik kontrastu i szerszy zakres dynamiki obrazu. W zamierzeniu ma to symulować sposób, w jaki nasze oczy odbierają głębię czerni i jasne obiekty.

Ekrany wyświetlają obraz w rozdzielczości Ultra HD. To już branżowy standard i każda porównywarka telewizorów ma dziesiątki modeli o podobnych możliwościach rozdzielczych. Należy też dodać, że ta seria jest do nabycia w czterech różnych rozmiarach - 43 / 49 / 55 i 65 cali.

Urządzenia współpracują z asystentami głosowym - Amazon Alexa i Google Assistant. Dzięki temu nie będziesz musiał regulować kanałów za pomocą wiecznie gubiącego się pilota - wystarczy poprosić o to sam telewizor. Zresztą można w ten sposób regulować też głośność i szereg innych opcji dotychczas zarezerwowanych dla pilotów.

Nowością jest tu też wbudowana funkcja AirPlay 2, która pozwoli na integrację z urządzeniami Apple. Teraz prosto z iPhone’a lub komputera Mac możesz odtworzyć muzykę, filmy i zdjęcia na dużym ekranie - bez dodatkowego kombinowania.

Telewizor czy obraz?

Samsung The Frame 2019 to jednak przede wszystkim urządzenie nastawione na lepszą promocję sztuki w domach. Co łączy telewizor z obrazem? Przede wszystkim wspomniany Tryb Sztuka. Wyświetli twoje ulubione dzieła, nawet wtedy, gdy sprzęt jest wyłączony, w formie czegoś na kształt wygaszacza.

Przy użyciu tej funkcji telewizor, według słów producenta, “przeobraża się w płótno”, pozwalając na oglądanie malowideł i zdjęć, a także wybieranie nowych dzieł sztuki z Samsung Art Store. To sklep stworzony specjalnie na potrzeby tego sprzętu. W nim można znaleźć ponad tysiąc obrazów, zdjęć i grafik wysokiej jakości z kolekcji znanych światowych galerii i muzeów.

Samsung The Frame w salonie przy ludziach

Warto też dodać, że zastosowanie czujnika ruchu pozwoli na lepsze dostosowanie obrazu do warunków panujących w pomieszczeniu. Gdy telewizor nie wykryje obecności domowników, wyłączy galerię. Dzięki temu jest też w stanie ocenić poziom natężenia światła w otoczeniu i dostosować jasność, jak i tonację kolorów. Wszystko po to, aby jak najlepiej zaprezentować obrazy.

Zobacz też: Jak wybrać telewizor?

Oprócz tego telewizor można też spersonalizować za pomocą, nomen omen, ramki. To niecodzienna opcja - w każdym modelu tej serii można wymienić obramowanie. Dostępne są różne warianty w kolorach białym, beżowym i orzechowym. To, w połączeniu z technologią Uchwytu Przylegającego i Połączenia Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem (tak to nazywają), sprawi, że telewizor faktycznie ma szansę prezentować się jak obraz.

Warto sprawdzić: 


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem