Komentarze: 0 ; Głosów: 1

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 15-08-2019 23:46
Data modyfikacji: 19-08-2019 20:53

EISA wyróżniła dwa telewizory OLED Philipsa

Telewizory Philips OLED nagrodzone przez EISA (Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku). Trzeci raz z rzędu urządzenia firmy wyposażone w diody organiczne zostały wyróżnione w corocznym konkursie. Nagrodzono Philips OLED+ 984 w kategorii Home Theater TV of the Year i Philips OLED 804 w kategorii Best Buy OLED.


EISA wyróżniło dwa telewizory Philipsa. Uznała je kolejno za urządzenie zapewniające kinowe wrażenia i najopłacalniejszy ekran OLED. Nagrody przyznawane są przez ekspertów branżowych z całego świata. Co warto wiedzieć o wyróżnionych urządzeniach?

Wyróżnione telewizory Philipsa

Philips 55OLED 804 został nagrodzony w kategorii Best Buy OLED ze względu na to, że zapewnia świetną jakość obrazu i stylowy design w przystępnej cenie. Eksperci docenili również dobre odwzorowanie barw i lepsze szczegóły w ciemniejszych scenach. Za taką jakość odpowiada dwurdzeniowy procesor obrazu P5 trzeciej generacji, który wspiera HDR 10+, co przekłada się na lepszą dynamikę jasności i barw. 

Znacznie bardziej prestiżowy jest model Philips 65OLED+ 984. Urządzenia z serii OLED+ są flagowymi produktami firmy, oferując wyższą jakość obrazu i lepsze brzmienie dzięki współpracy z firmą Bowers & Wilkins przy tworzeniu głośników. Z tego względu ten konkretny model uzyskał nagrodę Home Theatre TV of the Year. 

Zobacz też: Jak wybrać telewizor?

Jury doceniło połączenie jakości obrazu i dźwięku, podkreślając, że 65-calowy ekran wraz z efektami audio oferują praktycznie kinowe wrażenia. Producent twierdzi, że kluczem do sukcesu jest system głośników z technologią tweeter-on-top, która poprawia dynamikę i głębię brzmienia. Wraz z formatem Dolby Atmos dźwięk roznosi się po całym pomieszczeniu, zapewniając, zdaniem ekspertów EISA, jedyny w swoim rodzaju dźwięk. Nasza porównywarka telewizorów zawiera już szereg innych urządzeń pracujących z tą technologią.

Model Philips 55OLED 804 jeszcze nie jest dostępny na rynku. Powinien pojawić się w sierpniu. Za to ostatnio informowaliśmy o promocji na telewizor Philips OLED 803 wraz z konsolą XBOX one S i grami. Jeżeli jednak interesuje was sprzęt droższy i szukacie OLED-a o znacznie wyższej jakości obrazu i dźwięku - Philips 65OLED+ 984 ma trafić na półki sklepowe dopiero w połowie września tego roku.

Warto sprawdzić:

Źródło: Philips Polska.


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem