Urządzenia LG nagrodzone - Dwa telewizory i systemy audio

Komentarze: 0 ; Głosów: 2

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 15-08-2019 22:49
Data modyfikacji: 19-08-2019 20:53

Urządzenia LG nagrodzone - Dwa telewizory i systemy audio

Urządzenia LG laureatami nagród EISA - Europejskiego Stowarzyszenia Obrazu i Dźwięku. Wśród nagrodzonych pojawiły się dwa telewizory LG OLED65E9 i LG NanoCell 65SM9000 oraz dwa sprzęty audio - soundbar LG SL8YG i głośnik LG XBOOM Go PK7. Co wyróżnia te sprzęty?


Według EISA nagrodzone urządzenia LG cechują wyjątkowe parametry, innowacyjne wzornictwo i wartość dla konsumenta. Jakie jednak są te telewizory i co warto wiedzieć o nagrodzonych systemach audio?

Co charakteryzuje nagrodzone urządzenia LG?

W kategorii najlepszych telewizorów OLED klasy premium wygrał LG OLED65E9. To już ósmy rok z rzędu, kiedy to wyróżnienie przyznano sprzętowi firmy tego producenta. Urządzenie zresztą zdobyło w tym roku już inną nagrodę - Gold Award iF Design. Co jest w nim wyjątkowego?

Sercem sprzętu jest inteligentny procesor autorstwa firmy Alpha 9 drugiej generacji. Wyposażony w szereg algorytmów sztucznej inteligencji, jest w stanie zwiększać jakość obrazu i dźwięku. Poza tym to ekran OLED - oferujący idealne czernie i nieskończone kontrasty. W konkursie telewizor zebrał pochwały ze względu na estetykę. Dzięki panelowi z przezroczystego szkła wydaje się unosić w powietrzu i wygląda atrakcyjniej.

Nagrodę EISA SMART HOME TV 2019-2020 uzyskał LG NanoCell 65SM9000. Przyznano ją za jakość obrazu i dźwięku. Zagwarantowały to matryca telewizora z lokalnym przyciemnianiem podświetlenia i procesor Alpha 7 drugiej generacji. 

Komisja konkursowa szczególnie doceniła wygodę użytkowania zapewnianą przez platformę sztuczniej inteligencji LG AI Thinq i dopracowaną współpracę z Asystentem Google i Amazon Alexa.

Zobacz też: Jak wybrać telewizor?

Nagrodzone systemy dźwiękowe

Sounbar LG SL8YG i głośnik LG XBOOM Go PK7 zostały wyróżnione kolejno w kategoriach EISA SOUNDBAR 2019-2020 i EISA MOBILE SPEAKER 2019-2020 za jakość dźwięku. Oba sprzęty zostały stworzone we współpracy z firmą Meridian produkującą sprzęt audio klasy high-end.

LG XBOOM Go PK7 to przenośny głośnik zdolny połączyć się z wieloma urządzeniami dzięki Bluetooth. Pracuje z mocą 40 watów (na akumulatorze 30) i oferuje dźwięk o wysokiej rozdzielczości dzięki technologii aptX HD, umożliwiającej strumieniowanie o rozdzielczości wyższej niż na płycie. 

Dodatkowo zastosowano w nim podwójne tweetery poprawiające dźwięk przy muzyce i partiach wokalnych. Jest wodoodporny (IPX7) i popracuje nawet 22 godziny na jednym naładowaniu.

Soundbar LG SL8YG to urządzenie zdolne połączyć się z telewizorem przy pomocy Bluetooth. Listwa głośnikowa oferuje kinowe wrażenia za sprawą wsparcia Dolby Atmos. Zastosowana technologia DTS:X jeszcze bardziej poprawia odbiór dźwięku, symulując jego pozycję w trójwymiarowej przestrzeni. 

Sprzęt pracując z mocą 440 watów, pozwala na odtwarzanie muzyki nawet w jakości 24-bit/192 kHz (producent wyposażył go również w opcję upsamplingu, sztucznego podwyższania jakości odtwarzanego dźwięku). Soundbarem można sterować za pomocą Asystenta Google.

Warto sprawdzić:

Źródło: LG Polska.


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem