Komentarze: 0 ; Głosów: 1

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 13-08-2019 14:28
Data modyfikacji: 07-09-2019 16:13

OnePlus TV - Kiedy pojawi się na rynku?

Wśród producentów telewizorów pojawi się nowy gracz - OnePlus TV. Ta marka kojarzona jest raczej z telefonami. Użytkownicy przyzwyczajeni są, że dostają od nich to co najlepsze (a także to co sami chcą, bo firma na forach utrzymuje kontakt z fanami). Na dodatke w najbardziej optymalnej cenie. Wielu więc ucieszy, że postanowiła wreszcie wkroczyć na rynek większych ekranów. Póki co nie wiadomo zbyt wiele o urządzeniach.


Nowe telewizory OnePlus TV mają potencjał do zawojowania rynku. Produkty firmy, jak dotąd były doceniane w środowisku miłośników nowoczesnych i wydajnych technologii. Chociaż brak im dotychczasowego doświadczenia w tworzeniu ekranów salonowych, można się spodziewać, że nie wypuszczą bubla. Będą chcieli raczej podtrzymać obecny wizerunek marki (wydajne sprzęty, dobre ceny i kontakt z klientami).  Co wiemy na pewno o OnePlus TV?

OnePlus TV - szyty na miarę, ale kiedy?

To, że OnePlus chce wejść do świata Smart TV, wiemy już od zeszłego roku. Według pierwszych zapowiedzi, w 2019 miał pojawić się nowy produkt tego segmentu rynku. Portal mysmartprice.com poprzez certyfikat Bluetooth SIG odkrył, że temat ruszył już na dobre. W systemie organizacji, odpowiadającej za jeden z najczęściej spotykanych standardów komunikacji bezprzewodowej na świecie, zarejestrowano wiele sprzętów o różnych rozmiarach.

Rozmiar wspomnianych modeli waha się od 43 do 75 cali. Końcówki nazw takich jak 55Q1IN, 75Q2US czy 65Q2CN sugerują, że konkretne modele będą przygotowywane na kilka różnych rynków zbytu. IN - indie, US - Stany Zjednoczone i CN - Chiny. Pojawienie się na liście odkrywa też, że każdy telewizor zostanie wyposażony w nowoczesny standard Bluetooth 5.0.

Zastanawiasz się jak wybrać telewizor? Doradzimy ci.

Zaufane źródło portalu, który jako pierwszy doniósł o pojawieniu się nowych urządzeń marki OnePlus, twierdzi, że nowe produkty mają pojawić się na rynku pod koniec września tego roku. W ostatnim tygodniu, pomiędzy 25 a 30 dniem miesiąca. Inne źródło dodaje, że wśród urządzeń może też pojawić się telewizor z ekranem OLED - oferujący idealne czernie i niższe zużycie energii.

Wszystko wskazuje też na to, że nowa seria produktów OnePlus ma być wyposażona w system bazujący na Android TV i oferować ekran o rozdzielczości 4K, a także wspierać rozwiązania pokroju HDR i asystentów głosowych.

Firma zorganizowała na swoim forum konkurs na nazwę dla nowej linii urządzeń. Wśród 10 finalistów pojawiły się następujące potencjalne nazwy: Apex, Arena, Aspire, Canvas, Epic One, Epic TV, Innova, Intelly+, Nese i NS1. Firma zastrzegła sobie prawo do niewykorzystania żadnej z tych propozycji.

Zobacz też:

Źródła: mysmartprice.com; forums.oneplus.com.


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem