Nowatorski Smart Screen - Honor Vision zadebiutował w Chinach

Komentarze: 0 ; Głosów: 2

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 12-08-2019 20:02
Data modyfikacji: 14-08-2019 18:45

Nowatorski Smart Screen - Honor Vision zadebiutował w Chinach

Na rynku pojawiły się już nowe telewizory firmy Honor. W zasadzie niby telewizory, bo pomimo tego, że ich ekrany są w stanie odtwarzać konwencjonalne kanały i filmy, marka branduje Honor Vision jako multimedialne centrum domu. Urządzenie jest pierwszym pracującym z autorskim systemem Huawei.


O HongMeng OS na nowych telewizorach marki Honor pisaliśmy już niedawno. Przy okazji ostatnio była też jego oficjalna prezentacja pod nazwą Harmony OS. To nowość mająca zmienić oblicze klasycznego telewizora. Znamy już ceny nowych urządzeń - Honor Vision i jego wersji Pro. Podczas oficjalnej konferencji dowiedzieliśmy się też o wielu szczegółach, o których prezes Zhao Ming nie wspominał podczas pierwszych zapowiedzi.

Co nowego w temacie Smart Screenów Honora?

Nową informacją jest przede wszystkim to, że nowatorska zmiana w świecie telewizorów ma wyjść w dwóch różnych wersjach, różniących się od siebie ceną i możliwościami. Obie zostaną wyposażone w wyświetlacze o rozmiarach 55 cali. Zobaczycie na nich szereg detali za sprawą standardowej już rozdzielczości 4K. Ekrany mają mieć skalę 94% matrycy do obudowy.

Wśród zastosowanych technologii - Huawei Histen. Nowoczesny system znany z telefonów giganta i rozwijany od lat. Pozwala na optymalizację dźwięku i poprawę jego jakości. Tym bardziej w wersji Pro, w której zastosowano lepszy system audio (sześć 10-watowych głośników) w porównaniu do standardowej (tylko cztery).

Oba telewizory zostaną też wyposażone w ośmiordzeniowy procesor Honghu 818 z dwoma rdzeniami A73 i A53, a także czterema Mali G51. Dzięki temu będą w stanielepiej wyświetlać obraz, wesprzeć technologie pokroju HDR czy Bluetooth 5.0 i Hi-Res Wireless Audio, a także system HongMeng. Droższy model ma także więcej miejsca na pliki - 32 GB w porównaniu z 16 GB.

Tym co odróżnia Honor Vision Pro od wersji standardowej jest przede wszystkim zastosowanie dodatkowej kamery. Na dodatek wysuwanej i zdolnej przechylić się o 10 stopni w dół, aby lepiej uchwycić użytkownika. Nagrywa obraz w rozdzielczości Full HD i może się przydać na przykład do wideokonferencji.

Zobacz też: Jak wybrać telewizor?

Do czego posłuży Harmony OS i jaką cenę proponuje Honor?

Zastosowany system operacyjny ma w teorii zmienić telewizor w domowe centrum informacyjno-multimedialne, pozwalające nie tylko sprawdzić newsy, ale również zarządzać inteligentnymi urządzeniami. Dzięki Harmony OS i Honor Magic można połączyć urządzenie ze smartfonem.

To pozwoli już na przykład na wyświetlanie obrazu w obie strony. Niskie opóźnienie (według Honora wynosi od 50 do 100 milisekund) pozwoli na przykład na zdalne granie w gry. Pojawią się też takie dodatki jak funkcja rodzinnych wiadomości, integracja z kamerą przy drzwiach wejściowych i wyszukiwarka odpowiedniego serwisu streamingowego.

Firma wbudowała w urządzenia asystena głosowego YoYo. Ten dostosuje się do twojego trybu życia (maszyna może wiedzieć, kiedy najczęściej wychodzisz i wracasz lub idziesz spać). 

Pozwoli też na włączanie aplikacji za pomocą głosu i rozpoznawanie twarzy, a co za tym idzie na przykład wieku osoby, która stoi przed telewizorem. Sprzęt jest w stanie odpowiednio redukować emisję niebieskiego światła, gdy zauważy, że jest to dziecko.

Oba modele są już w przedsprzedaży w Państwie Środka. Chińska wersja standardowa kosztuje 3799 yuanów, a model Pro 4799. W przeliczeniu wychodzi na kolejno około 2000 i 2600 złotych. Póki co nic nie wiadomo o ewentualnej premierze poza Chinami.

Zobacz też:

Źródło: huaweicentral.com; xda-developers.com.


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem